Lokalizacja

 

Grębałów to osiedle wchodzące w skład Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie. Dominuje tu zabudowa jednorodzinna i pomimo, iż jest to osiedle nie spotka się tu obiektów z wielkiej płyty./p>

O atrakcyjności osiedla dla rodzin stanowi fakt, że jest tu zlokalizowane wiele obiektów rekreacyjno-sportowych, umożliwiających aktywne spędzanie czasu. Klub sportowy „Grębałowianka” oferuje dzieciom i dorosłym doskonalenie umiejętności gry w piłkę nożną i tenisa. Dodatkowo znajduje się tu Narodowe Centrum Rugby, Ośrodek Kultury z placem zabaw dla najmłodszych, boiskiem do koszykówki i piłki nożnej. Do wspólnych spacerów z dziećmi zachęca urokliwa okolica oraz m. in. możliwość zwiedzenia obiektów historycznych jak Fort 49 i 49 ¼, czy znajdująca się w pobliżu Willa Jana Matejki.

W pobliżu Inwestycji, znajdują się dwa publiczne przedszkola, dwie szkoły podstawowe, Klub Ośrodka Kultury- Nowa Huta, Dom Kultury Fort 49, ośrodek nauki jazdy konnej i wiele innych atrakcji umożliwiających naukę i rozwój fizyczno-kulturalny.

W najbliższym czasie planowana jest realizacji kolejnego etapu obwodnicy Krakowa, dzięki czemu Grębałów będzie jednym z najlepiej skomunikowanych osiedli Krakowa, nie tracąc przy tym walorów miejsca cichego i spokojnego.

W dalszej perspektywie inwestycyjnej regionu czeka na realizację projekt Nowa Huta Przyszłości, co znacznie zwiększy atrakcyjność okolicy. W skład projektu wchodzi min. realizacja inwestycji Błonia 2.0 .

W okolicy

przystanki autobusowe ~150m

sklep spożywczy ~650m

stacja benzynowa ~650m

pętla tramwajowa ~1km

szpital ~1km

 

 

Grębałowska68